Kontakt

Chat dhe argetim të këndshëm në .::www.muslim-pc.page.tl::. Për verejtje apo ankesa na kontaktoni ne email address ose ne website


Kërko ne youtube


   
   
  Si Me Ndreq Problemin me USB?
 

A jeni ballafaquar me ndonje problem me USB tuaj?
Nëse përgjigja është po, ju nuk jeni vetëm. Ka me miliona përdorues të USB-ve te cilet hasin çdo dite probleme te ndryshme.
Kohen e fundit jane bere problemi aktual keshtu qe unë vendosa te i koleksionoj te gjitha me nje teme se bashku me zgjidhjet keshtu qe antaret te orientohen ketu kur hasin ndonje problem perparase te pyesin.

1. Kompjuteri nuk detekton kyqjen e USB

 

Ky problem shkaktohet per shkak te problemeve qe posedon ne regjistrin e kompjuterit.

Per te zgjidhur nje problematikë te tille ndiq udhezimet e meposhtme:
Metoda e parë:

 • Kliko Mbi My computer me tast djatht > Manage
 • Zgjedh Storage
 • Zgjidh Disk Management
 • Zgjedh Usb-ën tuaj
 • Kliko me tast djatht ”Change drive letter and paths
 • Pastaj e ke Assign the following the drive leter
 • Ndrysho emrin e Usb psh prej F S ose X

Metoda e dytë:

 • Kliko Start -> Run, shkruaj REGEDIT -> OK
  • Gjej lokacionin:
   HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E980-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  • Selekto UpperFilters , shtyp Delete, pastaj Yes.
   HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  • Selekto LowerFilters , shtyp Delete, pastaj Yes.
  • Mbyll dritaren punuese
  • Restarto kompjuterin dhe shiko efektin

2. Problem në ndaljen e USB

 

Kur deshironi te ndaloni punen e USB me ane te opcionit “Safely Remove Hardware”, ju shfaq errorin “Generic volume can not be stopped right now”. Ndalja ne menyre jo të rregullt mund ta demtojë USBtuaj.

Per te zgjidhur nje problematikë te tille ndiq udhezimet e meposhtme:

 • Shkarko Unlocker dhe instalo ne kompjuter.
 • Kliko me tastin e djathte mbi USB dhe selekto Unlocker.

 

 • Nje dritare tjeter do hapet, aty kliko butonin Unlock All si ne foton e meposhtme.

 • Pasi te klikojsh Unlock All provo te ndalesh USB ne menyre normale, nepermjet opcionit “Safely Remove Hardware”.
 • Nese prape nuk je ne gjendje te ndalesh ne menyre te rregullt, kliko butonin Kill Process në Unlocker.

Shënim: Nese njera nga opcionet nuk funksionon atehere mundesia e fundit eshte te fikësh kompjuterin dhe ta nxjerresh USB nga porta e saj.

3. Kompjuteri detekton USB , por nuk e shfaq ikonen në My Computer

Ky problem shfaqet kur kompjuteri njef USB si pajisje te jashtme mirepo nuk esht ene gjendje qe ne menyre virtuale ta shfaq ate .

Per te zgjidhur nje problematikë te tille ndiq udhezimet e meposhtme:
Vendos USB ne kompjuter

 • Kliko Mbi My computer me tast djatht > Manage
 • Zgjedh Storage
 • Zgjidh Disk Management
 • Zgjedh Usb-ën tuaj
 • Kliko me tast djatht ”Change drive letter and paths
 • Pastaj e ke Assign the following the drive leter
 • Ndrysho emrin e Usb psh prej F S ose X
Comments on this page:
Comment posted by arbresha( arbreshaa_khotmail.com ), 02/24/2015 at 1:42pm (UTC):
Pershendetje kur nuk e run usbja permbajtjen e saj psh nuk e hap ni computer tjeter a kishit mujt mem ndihmu faleminderit per mirkuptim

Comment posted by xoni( lirigzoni_xonilive.com ), 08/28/2013 at 10:42am (UTC):
Mfal shoki pse po ma qet format disk edhe spom ban tani me format ate proceduren qe the e bana po nuk po funksiononAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your Message:

 
  Sot pati 7 visitors-->Flm qe po na vizitoni

 
 

Powered By: muslim-pc, © Copyright 2012

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free